Mali müşavir seçerken nelere dikkat etmeli ?

  1. Uzmanlık: Mali müşavir seçerken, sektörünüzle ilgili uzmanlık taşıyan bir müşavir aramalısınız. Örneğin, eğer bir teknoloji şirketiyseniz, teknoloji sektöründe deneyimli bir müşavir aramalısınız.
  2. Referanslar: Mali müşavir seçerken, referanslarını incelemelisiniz. Geçmişte çalıştığı müşterilerinden olumlu geri dönüşler alan bir müşavir, sizin için de iyi bir seçenek olabilir.
  3. Profesyonel Lisans: Mali müşavir seçerken, profesyonel lisansının geçerli olduğundan emin olmalısınız. Profesyonel lisansı olan bir müşavir, mali konularla ilgili güncel bilgiye ve düzenli eğitimlere erişebilir.
  4. Etik kurallara uyması: Mali müşavir seçerken, etik kurallara uymasına dikkat etmelisiniz. Örneğin, sır saklama yükümlülüğünü yerine getirmesi gerekir.
  5. İletişim: Mali müşavir seçerken, iyi bir iletişim kurabileceğiniz bir müşavir aramalısınız. Sormak istediğiniz soruları cevapsız bırakmayacak ve zamanında cevap verecek bir müşavir aramalısınız.
  6. Fiyat: Mali müşavir seçerken, fiyatları karşılaştırmalısınız. Ancak, ucuz bir müşavir seçmek, ucuz hizmet alacağınız anlamına gelmez. Aynı zamanda kaliteli hizmet alacağınızı da garanti etmemektedir.
  7. Uyumluluk: Mali müşavir seçerken, sizin işletmenizle ve işletmenizin amaçları ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin, sizin işletmenizin büyümesi ve yatırımlar yapması amacı ile uyumlu bir müşavir aramalısınız.

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir